👋 eKoza e-ticaret yazılımımız ile tüm pazar yerleriyle entegreli olarak online satışa başlayın.

SEO

Kısa ve öz anlatımda İngilizce ‘’Search Engine Optimization’’ kelimelerinin baş harflerini alarak oluşturulan SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir. Genellikle ülkemizde de -SEO- kısaltması olarak kullanılır. Arama motoru optimizasyonu, günümüz dijital pazarlama alanının vazgeçilmezleri arasında yer alır. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ın kullanıcıların aramalarına en doğru ve alakalı sonucu çıkarmak için sıralama kriterleri bulunur. Bu sıralama kriterlerini en doğru ve etkili biçimde öğrenmeye ve uygulamaya genel adıyla ‘’SEO’’ ismi verilir. Özellikle rekabetin fazla olduğu arama sonuçlarında site sahipleri en etkili ve doğru seo işlemini uygulayarak diğer sitelerin önünde yer almak istiyor. Tabi, arama motoru optimizasyonu işleminde tecrübe ve deneyim en önemli hususların başında yer alıyor. Bu tür durumlarda kurumsal firmalar ile çalışmanız sizlerin yararına olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eKoza olarak Antalya’da Seo Ajansı arayışlarınıza cevap veriyoruz. Sosyal medyanın büyük gücünü kullanarak seo çalışmalarımız ile birçok büyük firmanın tanınmasını sağladık, Google Ads reklam hizmeti ile birçok firmanın satışını, bilinirliğini arttırdık ve bu hizmetleri vermeye devam ediyoruz…

İç Seo Nedir?

İç SEO, her bir web sayfası için arama motoru kurallarına ve kaidelerine uygun şekilde yapılması gereken ince bir SEO çalışma parçasıdır.
Özellikle yeni bir web sitesi için ilk yapılması gereken hususun başında iç SEO çalışması akla gelmelidir. Ardından iyi bir dış SEO çalışması ile birlikte güçlendirmek gerekir. SEO pek çok değişik kriterden ve kuraldan oluşan karışık bir strateji yolu gerektirir. Bu sebeple adımlarınızı doğru yere attığınızdan ve yaptığınız işlemleri kontrollü yaptığınıza emin olun.

SEM Nedir? SEO ile Arasındaki Farklar

Türkçesi arama motoru pazarlaması olan SEM, arama motorlarına verilen ücret karşılığında bilinirliğinizi ve web sayfanızdaki trafik artışını sağladığınız ücretli bir pazarlama stratejisidir. Bu strateji ile birlikte arama motorlarında üst sıralarda yer alacak ve marka otoritenizi arttırmış olacaksınız. SEM ile SEO arasındaki en belirgin fark ise kısa zamanda SEM çalışması ile arama ağında hızlı bir şekilde web trafiğinizi arttırabilirsiniz. Ancak reklam vermeyi kestiğinizde trafiğiniz azalacağından dolayı bizlerin önerisi ne kadar da geç dönüş almış olsanız dahi SEO çalışmalarına önem vermeniz olacaktır.

Anahtar Kelimeler Seo İçin Önemli mi?

Anahtar kelimeler, SEO stratejiniz için olmazsa olmazdır. Hatta bazı görüşlere göre SEO, aslında tamamen bir anahtar kelime oyunudur. Bu yüzden, analitik ve akıllıca bir yol haritası seçiminde bulunmalısınız. Öncelikle, potansiyel ziyaretçilerinizi aklınızda canlandırın. Ne tür aramalar yapıyor olabilir, ne istiyor? Sayfanızı yüzlerce veya binlerce farklı terim için optimize edemezsiniz. İşte bu sebepten çok fazla spesifik sorgu tercih etmeli ve neyi optimize ettiğimize doğru karar vermemiz gerekmektedir. Akılda tutulması gereken sadece 3 önemli husus var. Bunlar ise: sıklık, rekabet ve alaka.

Numaranızı bırakın sizi arayalım 👋

Size yardımcı olabilmemiz için numaranızı bırakın.  En kısa sürede size dönüş sağlayacağız.

VEYA