👋 eKoza e-ticaret yazılımımız ile tüm pazar yerleriyle entegreli olarak online satışa başlayın.

Erişilebilirlik Danışmanlığı

Engelli Bireyler İçin Dijital Bir Dünya Oluşturuyoruz. Web erişilebilirliği, web sitelerinin, araçların ve teknolojilerin, engelli kişilerin kullanabilmesi için tasarlandığı ve geliştirildiği anlamına gelir.

Daha Fazla Müşteri İçin Tam Erişim

Günümüzde ticaret yoğun olarak dijitalleşmekte. E-Ticaret Dönüşüm sürecinde hedef kitlenize ne kadar erişim sağlayabilirseniz kazancınız o kadar artacaktır.
Özenle hazırladığınız sitenize ziyaretçi çekmek oldukça önemlidir. Fakat ziyaretçiyi müşteriye dönüştürebilmek de oldukça önemlidir.

Sayfanızın ve yazılımınızın ölçeği ne olursa olsun, mimarisi ve inşası erişilebilir değilse ulaştığınız müşteri sayısı yetersiz kalır.
Web ve uygulamalarınızın erişilebilirliği tüm kullanıcıların, özellikle engelli kullanıcıların Web’e/Uygulamanıza erişebilmesi, kullanabilmesi ve anlayabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Ülkemiz nüfusunun önemli bir kısmını özel gereksinimli bireyler oluşturmaktadır. Özel gereksinimli kişiler Web’e/Uygulamalara ihtiyaçları doğrultusunda farklı şekillerde erişirler:
– Standart yazılım ve donanımları ihtiyaçları doğrultusunda konfigüre ederler veya
– İhtiyaçları doğrultusunda özel yardımcı yazılım veya donanım kullanırlar.

Beş farklı özel gereksinimli kullanıcı profili:
– Görme:
Web sayfaları/Uygulamalar yaşanan görme sorununa göre tasarlanmaktadır. (Az gören, renk körleri, total görme engelliler.)
– İşitme:
Kısmen ve ciddi işitme güçlüğü yaşayan özel gereksinimli bireyler için multimedya içeriklerin düzenlenmesi.
– Fiziksel / Yaşlılık:
Yaşlılık, Romatizma (Arthritis), El becerisi problemi olan kişiler, Kaslarda sorunu olanlar, El veya parmak gibi uzuv kaybı olanların web/uygulamaların kullanımını sağlayacak düzenlemelerin yapılması.
– Konuşma:
Konuşma ve sesle iletişim sağlayan web/uygulamaların konuşma güçlüğü yaşayan bireylere uyumlu hale getirilmesi.
– Bilişsel:
Öğrenme problemi olan, Epilepsisi olan özel gereksinimli kullanıcılar için web/uygulamaların sadeleştirme çalışmalarının yapılması.

Bir çok web/uygulama sağlayıcısı ticari açıdan bazı kaygılar yaşayabilmektedirler.
“Bizim ürünlerimizi kaç engelli kullanır ki?”
Eğer bu soruyu “ürünlerimizi kullanan engellilerin sayısını nasıl arttırabilriz” şeklinde değiştirirseniz hem olumsuz önyargılarınızdan kurtulursunuz hem de herkese erişilebilir hizmet vermenin mutluluğunu yaşarsınız.

Web siteleri/Uygulamalar sağlık, ticaret ve eğitim gibi farklı alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle web sayfalarınızın/uygulamalarınızın herkesin kullanımına uygun olması sunulan hizmetlerden erişilebilir olarak faydalanmalarını sağlayacaktır.
Web sayfalarınızın/Uygulamalarınızın erişilebilir olması için, gerekli testlerin ve düzenlemelerin yapılabilmesi için işbirliğine hazırız.

Sizin veya bizim değil, hedef kitlenizin beğeneceği tasarımlar yapıyoruz. Bir web sitesi sahibi olmak hemen için bizimle iletişime geçin.

Hedef kitlenizi genişletmek, işlerinizi büyütmek, marka bilinirliğinizi ve kurumsal kimliğinizi oluşturmak için ihtiyacınız olan web sitelerini inşa ediyoruz.

Numaranızı bırakın sizi arayalım 👋

Size yardımcı olabilmemiz için numaranızı bırakın.  En kısa sürede size dönüş sağlayacağız.

VEYA