👋 eKoza e-ticaret yazılımımız ile tüm pazar yerleriyle entegreli olarak online satışa başlayın.

E-Ticaret Çözümleri

Güçlü e-ticaret siteleri için güvenilir servisler sunuyoruz

E-Ticaretin Dünyada ve Ülkemizde Gelişimi

E ticaret internetten bilgilerinizi kullanarak alışveriş yapılan bir platformlar topluluğudur. 1983’ten sonra internetin kurulması ve yaygınlaşmasıyla beraber Amazon, Ebay, Wish gibi birçok e ticaret sitesi kurulmuş ve kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.
E ticaret internetin hızla yaygınlaşmasıyla birlikte kullanılmaya başlamıştır. İnsanlar başlarda e ticarete soğuk baksalar da zamanla e ticaret kullanımı artmış ve 7’den 70’e herkes internet üzerinden alışveriş yapmaya başlamıştır. İnsanların en büyük korkusunun bilgilerinin çalınması olduğu bu günlerde, özellikle bazı influencerların önerileriyle birlikte başta kadınların ön yargıları kırılmış, ardından internet kullanan çoğu insan alışveriş yapmaya başlamıştır. Türkiye’de ise e ticaretin yaygınlaşması ise daha uzun sürmüş ve hâlâ tam olarak adapte olunamamıştır.

E ticaretin yaygınlaşmasının en büyük nedenlerinden biri insanların vaktinin kısıtlı olması ve mağaza mağaza dolaşmak istememeleridir. Bu nedenle e ticaret siteleri günümüz dünyasında çokça rağbet görmekte ve tercih edilmektedir. Özellikle e ticaret sitelerinde fiyat ve ürünlerin çeşitliliğinin bol olması da insanları

E-Ticaret Sitesi Kurmak İsteyenler Dikkat!

İnternet alışverişinin artmasıyla e ticaret sitesi kurmak isteyen birçok girişimci de ortaya çıkmıştır. Ancak her işte olduğu gibi e ticarette de dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. E ticarete atılmadan önce yapılması gereken en önemli şey kitle analizi yapmak ve buna göre ürün satmaktır. Örneğin Türkiye’de sosyo-ekonomik etkenler sebebiyle müşteriler çoğunlukla uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler tercih etmektedir. Ayrıca Türkiye’de uzun çalışma saatleri ve yoğun iş temposu nedeniyle insanlar vakitten ve paradan tasarruf etmek istemektedir. Bu yüzden e ticaret Türk insanı için kolay ulaşılabilir ve hızlı bir alışveriş yöntemi oluyor. E ticaret sitesi kurarken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi de uygun bir altyapı seçilmesidir. Hızlı, tasarımı dikkat çeken, kolay kullanılabilir, güvenli ve teknik desteği olan bir site kurulmalıdır. Site açıldıktan sonra bu özelliklerden biri bile eksik olursa müşteri memnuniyeti azalabilir. Sitede altyapısını değiştirmek oldukça zor olduğundan başlangıçta hepsi tam ve hazır olmalıdır. Bir e ticaret sitesi kurmak istiyorsanız diğer önemli konu da dikkat çekici ve güven veren bir isminizin olması gerekmektedir. Türkiye’de e ticaret adı altında dolandırıcılık yapan birçok insan olduğundan güvenilir, her kesime hitap eden ve akılda kalıcı bir isim seçmek önem arz etmektedir.

Pazaryerlerinde Satışa Başla

Hem bir e-ticaret sitesine sahip olmak hemde pazaryerlerinde hızlıca satışa başlamak için hemen bizi arayın. Sizin için tüm detaylarla biz ilgileniyoruz.

Ürün Yelpazesi Belirleme

E ticaret sitesi kurulurken dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi de ürün çeşidini belirlemektir. İnternette çok fazla satılan ürünlerin genel özelliği internetten en kolay alınabilen ürünlerdir. İnternet üzerinden satış ve alışveriş yapan insanlar için en önemli hususlardan birisi de kolay saklanabilen ve hızlı kargolana bilen ürünlerin tercih edilmesidir. Örneğin; bir peynirin depolanması ve taşınması zor, maliyetlidir. Ancak peynir gibi gıda ürünlerini her yerde bulmak kolaydır. Bu yüzden insanlar internette alışveriş yaparken genellikle zor bulunan ve kolay kargolana bilen ürünler tercih etmektedir.

E-Ticarette Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanların internet alışverişini tercih etme sebeplerinden birisi de kolay, hızlı ve güvenilir bir biçimde ödeme yapabilmesidir. E ticaret sitelerinin en çok önem verdiği konulardan birisi ödeme yöntemleridir. Ayrıca siteden satılan ürünlere yapılan yorumlar ve geri dönüşler, daha fazla kitleye ulaşmanızı ve hedef kitlenizi genişletmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden geri dönüşler ve yorumlar satıcı tarafından dikkate alınmalıdır.

Numaranızı bırakın sizi arayalım 👋

Size yardımcı olabilmemiz için numaranızı bırakın.  En kısa sürede size dönüş sağlayacağız.

VEYA