👋 eKoza e-ticaret yazılımımız ile tüm pazar yerleriyle entegreli olarak online satışa başlayın.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik nedir ve nasıl kurumsal bir kimlik elde edilir? Bunun cevabı adındanda anlaşıldığı gibi dışarından gözlemleyen kişiler için şirket, firma veya herhangi bir oluşumun görünen yüzüdür. Bu yüzden hem şirket içi hem şirket dışı duruş ve davranışlar, bir şirketin imajını yani kurumsal kimliğini yansıtır.

Bir firmanın kurumsal kimliğinin, gözlemleyen kişi üzerinde akılda kalıcı ve güven verici bir imaj bırakması o firmanın saygınlığını arttıracaktır. Kullanıcı bir ürününüzü, hizmetinizi, adınızı veya şirket logonuzu gördüğünde direkt tanıması, güven duygusu uyandırması kurumsal kimliğinini önemini apaçık göstermektedir.

Kurumsal Kimlik Nasıl Oluşturulur?

Kurumsal kimliğin oluşturulmasında birçok etken vardır. Bunlardan bazıları firmanın bulunduğu bina, ofis gibi diğer firmalardan ayıracak ve yönlendirme yapacak tabelalar, satılan ürünlerin ambalajları, çalışanların kartvizit tasarımları, ofiste ve fuar, sergi yerlerde kullanılan antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, faturalar, promosyon olarak dağıtılan kalemler, broşürler vb.

Yukarıda saydığımız kurumsal kimliğin oluşmasını sağlayacak unsurlar dışında, neredeyse en önemli etken olarak sayabileceğimiz şey kurumsal bir web site tasarımıdır. Kurumsal kimliğin oluşturulabilmesi için tüm saydığımız etkenlerin, online olarak kimliğinizi yansıtacak web sitesiyle %100 uyumlu olması gerekmektedir. Bu yüzden kurumsal kimlik oluşturulurken tamamen organize bir çalışma yapılması gereklidir.

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal kimliği birçok şey ön plana çıkarmaktadır. Bunlardan en basiti kartvizitteki logodan, ürettikleri ürünlerin ambalajlarına kadar, ofiste kullanılan antetli kağıdın tasarımından, fatura zarflarına kadar kurumsal kimliği oluşturacak öğeler vardır. Tüm bunların tasarımı yapılırken kurumsal bir web sitesinin de benzer tasarım ve renklerde, birbirleriyle uyumlu bir şekilde tasarlanması gerekmektedir. Bu sayede hem kurumun kurumsal kimliği oturacak hemde akılda kalarak saygın bir kimlik oluşumu sağlanacaktır.

Dijital Pazarlama

Bir web sitesi kurulduktan sonra en önemli olan diğer iş, yaptığınız işin pazarlamasını yapmaktır. Dijital ortamda sektörünüzde rekabet edeceğiniz rakiplerinizden bir adım önde olmak için hem Google arama ağı reklamlarında, hem de Google organik aramalarda üstte çıkmanız için hizmet sağlamaktayız.

Numaranızı bırakın sizi arayalım 👋

Size yardımcı olabilmemiz için numaranızı bırakın.  En kısa sürede size dönüş sağlayacağız.

VEYA